İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE “ İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi” DÜZENLENDİ. 15 Aralık 2017

İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE “ İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi” DÜZENLENDİ.

Ahiler Kalkınma Ajansının Teknik Destek programı kapsamında İl AFAD Müdürlüğümüz personeline 13-14 Aralık tarihleri arasında İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Ender KOZLU tarafından, Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda “İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi” verilmiştir.

İl AFAD Müdürümüz Metin ALPASLAN’ ın açılış konuşması ile başlayan eğitimde İl Müdürümüz kurum içi eğitimin; kurumların sunmuş olduğu hizmet standartlarının gelişmesinde en önemli faktör olduğunu, bu eğitim ile birlikte afet ve acil durumlarda görev alan personelimizin, kurum araçlarının maruz kalabilecekleri riskleri, nasıl minimize edileceği konusunda bilgileneceğini belirtti.
Kurumumuzda iki gün süren eğitim; Birinci gün teorik, İkinci gün trafiğe kapalı bir alanda uygulamalı olarak, günde altı saat olarak verilmiştir. Eğitim programı kapsamında; “Başlıca Kaza Nedenleri, Trafik Güvenliği, Trafik Kazalarında Sürücü Hataları, Güvenli Sürüş Tekniğinde Sürücü-Araç-Yol-Çevre ile İlgili Güvenli Sürüş Teknikleri Teorik Eğitimi, Görev sırasında insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmamak şartıyla trafik kısıtlama ve yasaklarına bağlı olmadan yapılan sürüşün, kaza senaryoları uygulamalı eğitimi” verilmiştir.

Eğitim sonunda İl AFAD Müdürlüğümüz Personeli, kurum araçlarımızın acil sürüş sırasında karşılaşabilecekleri kaza risklerine karşı üstün sürüş teknikleri, doğru hüküm verme ve doğru seçeneği uygulama becerisini geliştirerek, olası kazaların önüne geçilmesine katkı sağlayacaktır. ”Sürücü-Araç-Yol-Çevre ile İlgili Faktörler” konusunda bilgilenen personelin hem işyerinde hem de iş dışında yetkinliği artacaktır; bu donanıma sahip personelimiz, ilimizde ve Türkiye genelinde meydana gelebilecek her türlü acil durumda daha aktif görev alacaktır, dedi.

2 gün süren İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi sonunda, eğitime katılan personelimize uluslararası geçerli eğitim sertifikası verilecektir.