İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

ARAMA KURTARMA PERSONELLERİMİZE YÖNELİK EĞİTİM TATBİKATLARIMIZ DEVAM EDİYOR 11 Nisan 2018

ARAMA KURTARMA PERSONELLERİMİZE YÖNELİK EĞİTİM TATBİKATLARIMIZ DEVAM EDİYOR

İl AFAD Müdürlüğümüzce 03.04.2018 tarihinde enkazda arama kurtarma tatbikatı ve 09.04.2018 tarihinde kıyıda arama kurtarma tatbikatı yapıldı.

İl AFAD Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN yaptığı açıklamada;

Müdürlüğümüzce başlatmış olduğumuz arama kurtarma eğitimlerimizle; Verilen teorik ve pratik eğitimlerin olay bölgesinde uygulanmaya konulması, ekip imkan ve kabiliyetlerinin artırılması, mevcut eksikliklerin giderilmesi amaçlanmıştır.
Ayrıca arama kurtarma eğitimlerimizle, olası afet durumlarının her türlüsüyle baş edebilecek deneyimli personel yetiştirmek kurumumuzun temel misyonudur. Bu doğrultuda başlatılan arama kurtarma eğitimlerimizle; Enkazda arama kurtarma tatbikatıyla, arama kurtarma personellerimizin olay öncesi durumlarına hazırlık, olay anı ve olay sonrası durumlarında ise müdahale kapasitelerini arttırmak ve kıyıda arama kurtarma tatbikatıyla, arama kurtarma personellerimizin boğulma vakalarına karşı daha hızlı müdahale edebilecek donanıma sahip olmaları hedeflenmektedir dedi.

İl AFAD Müdürümüz açıklamasında, her türlü afet ve acil durum için hızlı, etkili ve kapsamlı bir müdahale organizasyonu oluşturmayı hedefleyen İl AFAD Müdürlüğümüz bu tatbikatlarla;

• Daha kısa zamanda, daha geniş alanda, daha çok hayat kurtarılacak...
• Kaynakların etkin kullanımı ile müdahale çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek…
• Sosyal kayıplar en aza indirilecek...
• Kesintiye uğrayan yaşam faaliyetleri en kısa sürede normale dönecektir dedi.