İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA FAALİYETLERİ KAPSAMINDA CACABEY MEYDANINDAYIZ. 17 Ağustos 2018

17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA FAALİYETLERİ KAPSAMINDA CACABEY MEYDANINDAYIZ.

17 Ağustos Marmara Depremi Anma Faaliyetleri kapsamında İl AFAD Müdürlüğümüzce Cacabey Meydanında, AFAD Arama Kurtarma Araç Gereçleri ve Deprem Afetleri ile ilgili resimlerin olduğu AFAD Resim Sergimiz açıldı.

AFAD Sergimizde; Arama Kurtarma Malzemeleri, KBRN Malzemeleri, Dağcılık Malzemeleri ile Yeni Nesil Arama Kurtarma Aracımızın tanıtımı yapıldı. Halkımızın katılımının yoğun olduğu AFAD Malzeme ve Resim Sergimizde, Müdürlüğümüz tarafından açılan stantlarımızda, vatandaşlarımıza afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirici broşürleri dağıtıldı.

17 Ağustos Marmara Depreminin yıl dönümü münasebetiyle, müdürlüğümce ilimizde devam eden etkinliklerimizle; afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı bir toplum oluşturarak, etrafındaki tehlike ve risklerin farkında olan ve bunun sonucunda gerekli tedbirleri almış bireyler oluşturmak İl AFAD Müdürlüğümüzün ana hedeflerindendir. Bu bilinçle hareket ederek, afetler ve acil durumlar öncesinde alacağımız önlemlerle göreceğimiz zararı en aza indirebileceğimizi unutmamalıyız.

Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü olarak afet öncesi, sırası ve sonrası hazırlıklarımıza yönelik çalışmalarımızın yanı sıra, Kırşehir halkının afetlere özellikle de depreme karşı hazırlıklı bir yaşam oluşturabilmesi için, AFAD başkanlığımızca başlatılan Afete Hazır Türkiye, Afete Hazır Aile, Afete Hazır Okul, Afete Hazır İşyeri, Afete Hazır Gençler Projeleri ve Gönüllü Ol, Sorumluluk Al, Harekete Geç! Sloganıyla başlatılan “O Kahraman Benim” projesi ile de eğitimlerimize, ilimiz genelinde devam ediyoruz.

Bu vesile ile İl AFAD Müdürlüğü olarak, 17 Ağustos Marmara depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.