İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

BİL OKULLARINDA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VE DEPREM TAHLİYE TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 23 Ekim 2018

BİL OKULLARINDA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VE DEPREM TAHLİYE TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

22.10.2018 tarihinde İl AFAD Müdürlüğümüzce Bil Okullarında Temel Afet Bilinci Eğitimi ve Deprem Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

 

İl AFAD Müdürlüğümüzce İlimiz ve İlçelerimizde devam eden Temel Afet Bilinci Eğitimlerimiz kapsamında Bil Okullarında gerçekleştirmiş olduğumuz programda; Afet öncesi alınması gereken tedbirlere dikkat çekilerek, afetten sonraki ilk 72 saatin önemi vurgulanarak, öğrencilerimize afet öncesi, afet esnası ve afet sonrasında neler yapılması gerektiği, afetlerde doğru davranış şekilleri, konularında bilgi verildi.

 

Temel Afet Bilinci Eğitiminin ardından gerçekleştirilen Deprem ve Tahliye Tatbikatında, öğrenciler, deprem anında neler yapması gerektiğini görme imkânı bulurken, bir deprem anında yapılması gerekenler ’de ,tahliye tatbikatı ile canlandırıldı.

 

Bil Okulları Öğrencilerine yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz temel afet bilinci eğitimimizde, Deprem Afetleri ile ilgili resimlerin olduğu AFAD Resim Sergimizin yanı sıra, Yeni Nesil Arama Kurtarma Aracımızın tanıtımı yapılarak, Müdürlüğümüz tarafından açılan stantlarımızda, öğrencilerimize afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirici broşürleri dağıtıldı.