İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR. 25 Ekim 2018

TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR.

İlimiz Merkez Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, 25.10.2018 tarihinde, Müdürlüğümüzce Temel Afet Bilinci Eğitimi ve Deprem Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

İl AFAD Müdürlüğü olarak, Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirmiş olduğumuz temel afet bilinci eğitimimizde, başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, Afet Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar, Afet Sırasında Doğru Davranış Şekilleri, Afet Sonrası İlk Anlar ve Tahliye konuları uygulamalı olarak, öğrencilerimize anlatıldı.

Eğitim sonrası, deprem alarmı verildikten sonra öğrencilerin, öğretmenlerinin gözetiminde okulu boşaltıp, okul bahçesine tahliyeleri sağlandı.

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz temel afet bilinci eğitimi ve tahliye tatbikatı sonrası, İl AFAD Müdürlüğümüzce öğrencilerimize, Deprem Afetleri ile ilgili resimlerin olduğu AFAD Resim Sergimizin yanı sıra, Yeni Nesil Arama Kurtarma Aracımızın, araç gereç ve ekipmanlarının tanıtımı yapıldı.