İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KBRN FARKINDALIK VE ŞÜPHELİ POSTA EĞİTİMİ 18 Ekim 2018
foto
KBRN FARKINDALIK VE ŞÜPHELİ POSTA EĞİTİMİ İl AFAD Müdürlüğümüz personellerine 17.10.2018 tarihinde müdürlüğümüz toplantı salonunda KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi verilmiştir. Son yıllarda ülkemiz sınırına yakın coğrafyalarda meydana gelen KBRN olayları göz önünde bulundurulduğunda, bur tür olaylara karşı planlamaların tamamlanması ve farkındalığın arttırılması büyük önem kazandığından, müdürlüğümüz personellerine KBRN farkındalık ve Şüpheli posta eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
13 EKİM DÜNYA AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ 15 Ekim 2018
foto
13 EKİM DÜNYA AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ İl AFAD Müdürümüz Metin ALPASLAN yaptığı açıklamada; Birleşmiş Milletler tarafından her yıl Ekim ayının 13'üncü günü ‘’Dünya Afet Risklerinin Azaltılması’’ günü olarak kutlanmaktadır. 13 Ekim günü toplumların afet risklerine karşı nasıl hazırlandıklarını, neler yapmayı planladıkları konusunda farkındalık yaratmak ve sürece çekmek amacıyla tüm dünyada etkinlikler yapılmaktadır.
[Devamı]
17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA FAALİYETLERİ KAPSAMINDA CACABEY MEYDANINDAYIZ. 17 Ağustos 2018
foto
17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA FAALİYETLERİ KAPSAMINDA CACABEY MEYDANINDAYIZ. 17 Ağustos Marmara Depremi Anma Faaliyetleri kapsamında İl AFAD Müdürlüğümüzce Cacabey Meydanında, AFAD Arama Kurtarma Araç Gereçleri ve Deprem Afetleri ile ilgili resimlerin olduğu AFAD Resim Sergimiz açıldı.
[Devamı]
TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 13 Ağustos 2018
foto
TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 10-11.08.2018 tarihlerinde Müdürlüğümüz toplantı salonunda, İl AFAD Müdürlüğümüzün İlimiz genelinde devam eden Temel Afet Bilinci Eğitimleri kapsamında, AK Parti Gençlik Kollarına temel afet bilinci eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI KIRŞEHİRDE 06 Temmuz 2018
foto
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI KIRŞEHİRDE Afad Başkanlığımızca İlimize gönderilen gezici deprem simülasyon tırı Cacabey Meydanında 3 gün süre ile halkımıza, afet bilincini artırmak, toplumda farkındalık oluşturmak, deprem anında nasıl davranılması ve alınması gereken tedbirleri uygulamalı olarak göstermek amacıyla faaliyet gösterecektir.
[Devamı]
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK 25 Haziran 2018
foto
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK 25-26/06/2018 tarihlerinde, İlimiz İş Bankası Önü Anıt Meydan da İl AFAD Müdürlüğümüzün desteğiyle, Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası başlatılmıştır.
[Devamı]
HAVALAR ISINIYOR BOĞULMA OLAYLARINA DİKKAT 21 Haziran 2018
foto
HAVALAR ISINIYOR BOĞULMA OLAYLARINA DİKKAT Sıcaklarla Birlikte Boğulma Vakaları Artıyor İl AFAD Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN, havaların ısınmaya başladığı günlerde boğulma olaylarına dikkat çekerek, vatandaşları uyardı. İl AFAD Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN yaptığı açıklamada; Havaların ısınması, aynı zamanda okullarında tatile girmesi nedeniyle, öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın boğulmalara karşı dikkatli olmaları gerektiğini, ilimizde bulunan baraj, ırmak, göl ve göletlerin serinlemek için uygun yerler olmadığını belirterek vatandaşları uyardı. Boğulmalar yaz aylarında karşılaştığımız acil olayların başında gelmektedir. Yaz aylarında serinlemek için göl, gölet, baraj ve ırmaklara öğrenci ve vatandaşlarımızın girmemeleri gerektiği, ilimizde bu tip yerlerde suya gir...
[Devamı]
Sel Öncesi, Anı ve Sonrası Tedbirli Olun, Güvende Kalın 29 Mayıs 2018
foto
Sel Öncesi, Anı ve Sonrası Tedbirli Olun, Güvende Kalın Türkiye'de de sıkça karşılaşılan sel felaketleri önlem alınmadığı zaman ciddi can ve mal kayıplarına neden oluyor. Bu nedenle doğal afetlerle mücadele de neler yapılacağını bilmek hayat kurtarabiliyor. Afete dönüşebilecek sel felaketlerin de alınacak önemlerle zararlar en aza indirilebiliyor.
[Devamı]
"Filistin’e Umut Ol” Yardım Kampanyası Başladı! 22 Mayıs 2018
foto
"Filistin’e Umut Ol” Yardım Kampanyası Başladı! Kanlı Pazartesi olarak tarihe geçen Gazze sınırındaki gösterilerde, İsrail ordusunun ağır saldırısına maruz kalan Filistin halkı için yardım kampanyası başlatıldı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda Türk Kızılayı, Türkiye Diyanet Vakfı ve çok sayıda STK’nın katılımıyla düzenlenen "Filistin'e Umut Ol" yardım kampanyasının tanıtım toplantısı, Başbakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Sayın Akdağ, yaptığı konuşmada: "Filistin'e Umut Ol” yardım kampanyasına Türk halkının, milletimizin, 81 milyonunun desteğini bekliyoruz." dedi. Tanıtım toplantısına, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Türk Kızıla...
[Devamı]
AFAD BAŞKANIMIZIN İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ 14 Mayıs 2018
foto
AFAD BAŞKANIMIZIN İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ AFAD Başkanımız Sayın Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU 14.05.2018 tarihinde İl AFAD Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Sayın AFAD Başkanımız, İl AFAD Müdürümüz Metin ALPASLAN’ ı makamında ziyaret ederek, İl Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Şube Müdürlerimizin de katılımının sağlandığı ziyarette şube müdürlüklerimizin yürütmekte olduğu çalışmalar hakkında Sayın AFAD Başkanımıza bilgi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213