İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA FAALİYETLERİ KAPSAMINDA CACABEY MEYDANINDAYIZ. 17 Ağustos 2018
foto
17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ ANMA FAALİYETLERİ KAPSAMINDA CACABEY MEYDANINDAYIZ. 17 Ağustos Marmara Depremi Anma Faaliyetleri kapsamında İl AFAD Müdürlüğümüzce Cacabey Meydanında, AFAD Arama Kurtarma Araç Gereçleri ve Deprem Afetleri ile ilgili resimlerin olduğu AFAD Resim Sergimiz açıldı.
[Devamı]
TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 13 Ağustos 2018
foto
TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 10-11.08.2018 tarihlerinde Müdürlüğümüz toplantı salonunda, İl AFAD Müdürlüğümüzün İlimiz genelinde devam eden Temel Afet Bilinci Eğitimleri kapsamında, AK Parti Gençlik Kollarına temel afet bilinci eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI KIRŞEHİRDE 06 Temmuz 2018
foto
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI KIRŞEHİRDE Afad Başkanlığımızca İlimize gönderilen gezici deprem simülasyon tırı Cacabey Meydanında 3 gün süre ile halkımıza, afet bilincini artırmak, toplumda farkındalık oluşturmak, deprem anında nasıl davranılması ve alınması gereken tedbirleri uygulamalı olarak göstermek amacıyla faaliyet gösterecektir.
[Devamı]
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK 25 Haziran 2018
foto
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK 25-26/06/2018 tarihlerinde, İlimiz İş Bankası Önü Anıt Meydan da İl AFAD Müdürlüğümüzün desteğiyle, Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası başlatılmıştır.
[Devamı]
HAVALAR ISINIYOR BOĞULMA OLAYLARINA DİKKAT 21 Haziran 2018
foto
HAVALAR ISINIYOR BOĞULMA OLAYLARINA DİKKAT Sıcaklarla Birlikte Boğulma Vakaları Artıyor İl AFAD Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN, havaların ısınmaya başladığı günlerde boğulma olaylarına dikkat çekerek, vatandaşları uyardı. İl AFAD Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN yaptığı açıklamada; Havaların ısınması, aynı zamanda okullarında tatile girmesi nedeniyle, öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın boğulmalara karşı dikkatli olmaları gerektiğini, ilimizde bulunan baraj, ırmak, göl ve göletlerin serinlemek için uygun yerler olmadığını belirterek vatandaşları uyardı. Boğulmalar yaz aylarında karşılaştığımız acil olayların başında gelmektedir. Yaz aylarında serinlemek için göl, gölet, baraj ve ırmaklara öğrenci ve vatandaşlarımızın girmemeleri gerektiği, ilimizde bu tip yerlerde suya gir...
[Devamı]
Sel Öncesi, Anı ve Sonrası Tedbirli Olun, Güvende Kalın 29 Mayıs 2018
foto
Sel Öncesi, Anı ve Sonrası Tedbirli Olun, Güvende Kalın Türkiye'de de sıkça karşılaşılan sel felaketleri önlem alınmadığı zaman ciddi can ve mal kayıplarına neden oluyor. Bu nedenle doğal afetlerle mücadele de neler yapılacağını bilmek hayat kurtarabiliyor. Afete dönüşebilecek sel felaketlerin de alınacak önemlerle zararlar en aza indirilebiliyor.
[Devamı]
"Filistin’e Umut Ol” Yardım Kampanyası Başladı! 22 Mayıs 2018
foto
"Filistin’e Umut Ol” Yardım Kampanyası Başladı! Kanlı Pazartesi olarak tarihe geçen Gazze sınırındaki gösterilerde, İsrail ordusunun ağır saldırısına maruz kalan Filistin halkı için yardım kampanyası başlatıldı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda Türk Kızılayı, Türkiye Diyanet Vakfı ve çok sayıda STK’nın katılımıyla düzenlenen "Filistin'e Umut Ol" yardım kampanyasının tanıtım toplantısı, Başbakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Sayın Akdağ, yaptığı konuşmada: "Filistin'e Umut Ol” yardım kampanyasına Türk halkının, milletimizin, 81 milyonunun desteğini bekliyoruz." dedi. Tanıtım toplantısına, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Türk Kızıla...
[Devamı]
AFAD BAŞKANIMIZIN İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ 14 Mayıs 2018
foto
AFAD BAŞKANIMIZIN İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ AFAD Başkanımız Sayın Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU 14.05.2018 tarihinde İl AFAD Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Sayın AFAD Başkanımız, İl AFAD Müdürümüz Metin ALPASLAN’ ı makamında ziyaret ederek, İl Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Şube Müdürlerimizin de katılımının sağlandığı ziyarette şube müdürlüklerimizin yürütmekte olduğu çalışmalar hakkında Sayın AFAD Başkanımıza bilgi verildi.
[Devamı]
“AFETE HAZIR OKUL” EĞİTİMLERİMİZ KAPSAMINDA MUCUR İLÇEMİZDEYİZ 19 Nisan 2018
foto
“AFETE HAZIR OKUL” EĞİTİMLERİMİZ KAPSAMINDA MUCUR İLÇEMİZDEYİZ Bireyden başlayarak toplumun tüm kesimlerine afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürü kazandırmak, farkındalık yaratmak, yaşadıkları mekânda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, ülke genelinde çeşitli kanallarla verilen afet eğitimlerini standart hale getirmek amacıyla “Afete Hazır Türkiye Projesi” nin bir modülü olan “Afete Hazır Okul” kapsamında; 16.04.2018 - 18.04.2018 tarihleri arasında, İlimiz Mucur İlçesinde bulunan Mucur Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mucur Anadolu Lisesi, Sağlık Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Şeyh Edebali Anadolu Lisesi, Atatürk İlkokulu, Hacı Ömer Sayın İlkokulu, Fatih Ortaokulu, ...
[Devamı]
“AFETE HAZIR OKUL” EĞİTİMLERİMİZ KAPSAMINDA AKPINAR İLÇEMİZDEYİZ 17 Nisan 2018
foto
“AFETE HAZIR OKUL” EĞİTİMLERİMİZ KAPSAMINDA AKPINAR İLÇEMİZDEYİZ Ülke genelinde çeşitli kanallarla verilen afet eğitimlerini standart hale getirmek amacıyla 2013 yılında hayata geçirilen “Afete Hazır Türkiye Projesi” nin bir modülü olan “Afete Hazır Okul” kapsamında; 09.04.2018 - 13.04.2018 tarihleri arasında, İlimiz Akpınar İlçesinde bulunan Akpınar İmam Hatip Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Akpınar Ortaokulu, Akpınar Anaokulu, Büyük Abdiuşağı Şehit Er Adem E. İlkokulu-Ortaokulu, Dr. Bektaş Türkkanı İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Köşker Şehit Üsteğmen Oğuz Kılıç İlkokulu, Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213