İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRŞEHİR
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD İl Müdürleri Toplantısı Ankara’da Yapıldı. 05 Aralık 2017
foto
AFAD İl Müdürleri Toplantısı Ankara’da Yapıldı. İl Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN’ ın da katıldığı 01-02 Aralık 2017 tarihinde Ankara da başlayan, AFAD İl Müdürleri toplantı sona erdi. AFAD İl Müdürleri Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla yapıldı. İki gün süren toplantıda il müdürlüklerinin son durumları ele alınarak ve ilgili daire başkanlıklarıyla istişare toplantıları gerçekleştirildi.
[Devamı]
İl AFAD Müdürlüğümüz personeli, veda yemeğinde bir araya geldi. 23 Kasım 2017
foto
İl AFAD Müdürlüğümüz personeli, veda yemeğinde bir araya geldi. Kurumumuz personellerinden Ambar Memuru Kenan YAĞMUR’ un emekli olması nedeniyle İl AFAD Müdürlüğümüz çalışanları öğle yemeğin de bir araya geldi. İl Müdürümüz sayın Metin ALPASLAN, Kenan YAĞMUR’ a görev yaptığı süre içerisinde ki katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.
[Devamı]
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ 13 Ekim 2017
foto
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ Kırşehir Afet ve Acil Durum İl Müdürü Metin ALPASLAN 13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü münasebetiyle basın açıklamasında bulundu. ALPASLAN yaptığı açıklamada; "Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü “nün risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içerdiğini, ilk kez 1989 yılında BM Genel Kurulunun çağrısıyla bu özel günün başlatıldığını, 2009'dan bu yana da her yılın 13 Ekim'inin "Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü" tayin edildiğini dile getirdi.
[Devamı]
İl AFAD Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi" başladı. 12 Ekim 2017
foto
İl AFAD Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi" başladı. Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin meydana getireceği tehlikelere karşı alınacak önlemleri ve yapılacak çalışmaları tespit etme ve bunlarla ilgili kamu ve özel kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla İl AFAD Müdürlüğümüzce düzenlenen, kamu kurum ve kuruluş personellerine ve KBRN hizmet grubunda görevli personellerine yönelik 3 gün sürecek olan "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta" eğitimi 11.10.2017 tarihinde başladı.
[Devamı]
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNDA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ 05 Ekim 2017
foto
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNDA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ İlimiz Ahi Evran Üniversite Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda 04.10.2017 tarihinde saat 14.00’de “Afet Bilinci Eğitimi ve Tahliye Tatbikatı” icra edildi.
[Devamı]
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE YANGIN TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 20 Eylül 2017
foto
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE YANGIN TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. Müdürlüğümüz tarafından 20.09.2017 tarihinde Özel Beyazzambak Kreş ve Gündüz Bakımevi çalışanları ve öğrencileriyle birlikte “Yangın Tatbikatı” gerçekleştirildi.
[Devamı]
MARMARA DEPREMİNDE HAYATINI KAYBEDENLERİ RAHMETLE ANIYORUZ 18 Ağustos 2017
foto
İl AFAD Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Marmara Depremi İle ilgili yaptığı basın açıklamasında; Ülkemizin deprem tarihine bakıldığında pek çok acı olaylar yaşandığı görülmektedir. Bu acıların en büyüklerinden biri de hiç şüphesiz 17 Ağustos 1999 Marmara depremidir. 17 Ağustos 1999 depremi, 17 Ağustos 1999 sabahı, yerel saatle 03:02'de gerçekleşmiş, Kocaeli/Gölcük merkezli depremdir. Richter ölçeğine göre 7,5 Mw büyüklüğünde gerçekleşen deprem, büyük çapta can ve mal kaybına neden olmuştur. Depremin verdiği hasarın şiddetli olmasının en önemli nedenleri arasında; depremin gece yarısı gerçekleşmiş olması, 45 sn. sürmesi, depremin meydana geldiği bölgelerde binaların zemine uygun inşaa edilmemesi, halkın depreme karşı tedbirleri almamış olması yer alm...
[Devamı]
AFET YÖNETİM MERKEZİMİZ SAYIN VALİMİZİN KATILIMI İLE BASINA TANITILDI. 07 Ağustos 2017
foto
AFET YÖNETİM MERKEZİMİZ SAYIN VALİMİZİN KATILIMI İLE BASINA TANITILDI. Afet Yönetim Merkezimiz Basına Tanıtıldı. İl AFAD Müdürlüğümüz binası içerisinde bulunan Afet Yönetim Merkezimizin Tanıtımında, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın Necati ŞENTÜRK, “İnşaallah böyle bir durumla karşılaşmayız ama ilimizde meydana gelen bütün afet ve acil durumlar bu merkezden yürütülecek.” dedi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910