İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRŞEHİR
Kirşehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

DEPREM ÖNCESİ ÖNLEMLER 19 Şubat 2018
foto
Dünyanın birçok yerinde gerçekleşen depremler, önlem alınmadığı zaman daha çok can ve mal kayıplarının oluşmasına neden oluyor. Peki, deprem öncesinde ne gibi önlemler alınması gerekiyor? İşte size cevabı... Çevrenizi Hazırlayın
[Devamı]
AFET HAZIR OKUL PROJEMİZİN İLK DURAĞI ÇİÇEKDAĞI İLÇEMİZ 15 Şubat 2018
foto
AFET HAZIR OKUL PROJEMİZİN İLK DURAĞI ÇİÇEKDAĞI İLÇEMİZ Bireyden başlayarak toplumun tüm kesimlerine afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürü kazandırmak, farkındalık yaratmak, yaşadıkları mekânda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, ülke genelinde çeşitli kanallarla verilen afet eğitimlerini standart hale getirmek amacıyla 2013 yılında hayata geçirilen “Afete Hazır Türkiye Projesi”nin bir modülü olan “Afete Hazır Okul” kapsamında; 12.02.2018-14.02.2018 tarihleri arasında, İlimiz Çiçekdağı İlçesinde bulunan İMKB Atatürk İlkokulu, Köseli İlkokulu-Ortaokulu, Boğazevci Hayriye Kılıçözlü İlkokulu, Acı Ortaokulu, Osman Şevki İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokulu, Çiçekdağı Şehi...
[Devamı]
KBRN Nedir? 14 Şubat 2018
foto
KBRN Nedir? KBRN terimi; Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer kelime grubunun kısaltması olarak kullanılır. Genel olarak bu terim kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin kasten veya kazaen yayılmasıyla oluşan, insan ve çevre için zararlı ve tehlikeli durumları ifade eder.
[Devamı]
ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ. 09 Ocak 2018
foto
ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ. Kırşehir Neşet ERTAŞ Kültür Merkezi'nde, 05.01.2018 tarihinde İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda, özel güvenlik görevlilerince sunulan güvenlik hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinde aktif olarak görev yapan özel güvenlik görevlilerine gruplar halinde İl AFAD Müdürlüğümüzce temel afet bilinci eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
İL AFAD Müdürümüzün Yeni Yıl Mesajı 29 Aralık 2017
foto
İL AFAD Müdürümüzün Yeni Yıl Mesajı İl AFAD Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN Yeni Yıl Nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kırşehir AFAD olarak, 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da etkin ve hızlı koordinasyonla yoğun çalışmalar yürüterek, başarılı işlere imza atmak arzusundayız.
[Devamı]
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE “ İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi” DÜZENLENDİ. 15 Aralık 2017
foto
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE “ İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi” DÜZENLENDİ. Ahiler Kalkınma Ajansının Teknik Destek programı kapsamında İl AFAD Müdürlüğümüz personeline 13-14 Aralık tarihleri arasında İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Ender KOZLU tarafından, Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda “İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi” verilmiştir.
[Devamı]
AFAD İl Müdürleri Toplantısı Ankara’da Yapıldı. 05 Aralık 2017
foto
AFAD İl Müdürleri Toplantısı Ankara’da Yapıldı. İl Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN’ ın da katıldığı 01-02 Aralık 2017 tarihinde Ankara da başlayan, AFAD İl Müdürleri toplantı sona erdi. AFAD İl Müdürleri Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla yapıldı. İki gün süren toplantıda il müdürlüklerinin son durumları ele alınarak ve ilgili daire başkanlıklarıyla istişare toplantıları gerçekleştirildi.
[Devamı]
İl AFAD Müdürlüğümüz personeli, veda yemeğinde bir araya geldi. 23 Kasım 2017
foto
İl AFAD Müdürlüğümüz personeli, veda yemeğinde bir araya geldi. Kurumumuz personellerinden Ambar Memuru Kenan YAĞMUR’ un emekli olması nedeniyle İl AFAD Müdürlüğümüz çalışanları öğle yemeğin de bir araya geldi. İl Müdürümüz sayın Metin ALPASLAN, Kenan YAĞMUR’ a görev yaptığı süre içerisinde ki katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.
[Devamı]
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ 13 Ekim 2017
foto
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ Kırşehir Afet ve Acil Durum İl Müdürü Metin ALPASLAN 13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü münasebetiyle basın açıklamasında bulundu. ALPASLAN yaptığı açıklamada; "Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü “nün risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içerdiğini, ilk kez 1989 yılında BM Genel Kurulunun çağrısıyla bu özel günün başlatıldığını, 2009'dan bu yana da her yılın 13 Ekim'inin "Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü" tayin edildiğini dile getirdi.
[Devamı]
İl AFAD Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi" başladı. 12 Ekim 2017
foto
İl AFAD Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi" başladı. Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin meydana getireceği tehlikelere karşı alınacak önlemleri ve yapılacak çalışmaları tespit etme ve bunlarla ilgili kamu ve özel kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla İl AFAD Müdürlüğümüzce düzenlenen, kamu kurum ve kuruluş personellerine ve KBRN hizmet grubunda görevli personellerine yönelik 3 gün sürecek olan "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta" eğitimi 11.10.2017 tarihinde başladı.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011